Regały magazynowe i rozmiary półek

Rozmiary półek magazynowych muszą być dostosowane do wymiarów składowanych produktów. Właściwe zaplanowanie regałów, pozwoli maksymalnie wykorzystać powierzchnię.

By w pełni wykorzystać obszar magazynu, najlepiej wybrać jak najwyższe regały. Wysokie regały sprawdzą się przy szerokich korytarzach, gdzie będzie można umieścić drabiny lub podesty jezdne. Przed montażem, warto sprawdzić jak wytrzymałe są stropy.

Każda regałowa półka powinna zawierać widoczną informację o możliwościach maksymalnego udźwigu, zarówno samej półki, jak i magazynowego regału.

Najpopularniejszą formą regałów są regały paletowe, inaczej ramowe. Wyróżniają się uniwersalnością i są bardzo dobrze przystosowane do składowania ładunków paletowych.

Eksploatowanie instalacji regałowych musi przebiegać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, aby uniknąć wypadków. Szczególną ostrożność muszą zachować operatorzy wózków widłowych, ale i inni pracownicy przebywający na hali. Za przekazanie wytycznych i odpowiednie przeszkolenie pracowników odpowiedzialny jest pracodawca.

www.akcesoriapc.com.pl