Zaawansowane systemy wózków widłowych. Wsparcie operatora

Przed operatorem wózka widłowego stoi odpowiedzialne zadanie. Pracownik musi nie tylko szybko i sprawnie wykonywać swoją pracę, ale również zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. W obsłudze wózka widłowego pomagają mu zaawansowane systemy.

Wydajność pracy można zwiększyć poprzez optymalizację transportu wewnętrznego. Przyczynia się to także do ograniczenia kosztów przedsiębiorstwa. Operator wózka jest wspomagany poprzez metodę samoczynnego zapisu i odczytu danych. Nie wymaga to kontroli pracownika. Informacje są przesyłane bezpośrednio do wózka, integrując w kierowanie maszyną. Dzięki temu, możliwe jest automatyczne ograniczenie prędkości wózka na zwężeniach czy zakrętach.

Istnieje także system, który kontroluje kierunki jazdy. Program monitoruje trasy jednokierunkowe i blokuje potencjalnie niebezpieczne miejsca. Operator może łatwo wykonywać różne manewry, bez zagrożenia wypadkiem. Możliwe jest również monitorowanie towaru przez śledzenie lokalizacji ładunku. Systemy potrafią dopasować szybkość pracy wózka widłowego do ciężaru transportowanego towaru i wysokości, na której ma być składowany.